Автор Тема: LANA (ROTTWEILER)  (Прочитано 2964 пати)

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #30 на: 09:37, 15.11.2010 »
 8) :o O0 :P

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #31 на: 17:49, 24.11.2010 »
Ајде да најдеме еден добар мажјак за мојава шмизла зошто и доаѓа време за парење.
Дајте предлози или тел број за контакт ако има слободни и расположени мажјаци
Поздрав

MetoZ

 • Гостин
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #32 на: 20:59, 26.02.2011 »
Zdravo Dzole. Mojot sura ima prekrasen ednogodisen Rotfajler od odlicno leglo - tatko Mungo, a majkata e od Milosevski. Kuceto e TOP za sto bi mozel i licno da se uveris, a proletva ke bide iznesen i na izlozba. Mi se dopagja tvojata kucka i mislam deka bi mozele da izvadime prekrasni kucenca VO IDNINA, bidejki TAJSON "od Milosevski" treba da go ispolni minimumot za vozrast. Kako i da e, eve ti slika od nego na 11 meseci pa ako sakas mozeme da se dogovorime i da se najdeme nekade.
Pozdrav.
MetoZ

 • Гостин
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #33 на: 21:02, 26.02.2011 »
P.S. Mislam deka i dvajcata imaat prekrasna glava i scrsto i pravilno telo.
Bi bilo steta da ne se proba ;)

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #34 на: 12:24, 27.02.2011 »
Mn ubav mazjak druze fala mnogu za slikite no Lana veke najde eden druga decko zosto i bese vreme za parenje pa taka ja druzevme so Konan "of sunny hill" i sega veke sme bremeni taka da do karajot na mart ocekuvame prinova.
Vo sekoj slucaj blagodaram mnogu pa ako ne moze da gi zdruzime za igra nekoj den vo park
pozdrav

MetoZ

 • Гостин
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #35 на: 19:10, 27.02.2011 »
Zdravje oz, za slednio pat. Inace Sunny Hill isto taka e dobra odgleduvacnica, ne se somnevam deka mazjakot e dobar.
Pozdrv i ke bideme vo kontakt

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #36 на: 00:27, 28.03.2011 »
Здраво на сите
Ние мораме да ви се пофалиме со принова во нашата фамилија со 7 нови членови и членки
3 машки и 4 девојки
Си се чувствуваме супер и мама Лана е супер само сто сме многу гладни и нестрпливи да пораснеме  :D  :DСе надевам дека малите грингери или ако повеке сега за сега сакате герилци  ;D  ;D ке остават впечаток на сите форумџии

поздрав до сите и се гледаме со нови слики

Отсутен Hanibal

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Пораки: 1268
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #37 на: 00:32, 28.03.2011 »
Со среќа леглото да се живи и здрави. Инаку мама Лана баш ми се допаѓа. Гледам и супер котилица сте и направиле, браво.

Инаку кој е гордиот папа ?  8)
Спие !!!

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #38 на: 00:37, 28.03.2011 »
Гордиот папа е  Konan of sunny hill кој без него немаше да сме вака радосни :)

Отсутен Nade

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Пораки: 3187
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #39 на: 07:35, 28.03.2011 »
Џоле ви честитам на приновата да сте живи и здрави и големи да пораснете како мама и тато  ;D и да грицкате се по дома  ;D
Labs are kids covered in fur

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #40 на: 10:29, 28.03.2011 »
Фала наде на честитките идеме на се повеке слики од малите палавковци како што ке растат :D :D

Отсутен Eli-Nani-Tea

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Пораки: 1066
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #41 на: 13:30, 28.03.2011 »
Cestitki neka se zivi i zdravi malite

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #42 на: 17:35, 29.03.2011 »
 Благодарам Ели за брзо време ке дојдат усте слики од малечките како лумпуваат :D :D

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #43 на: 14:29, 31.03.2011 »
И малку освезување од мама Лана и малечките со некоја сликичка :D  8) ;D
 Се надевам дека ке ви се допаднатИ еве нешто и од мама Лана да не ја запоставиме   ;D ;D ;D
Малку мама Лана ни се лигави но тоа ни е скоро секојдневие  ;D ;D ;DПоздрав и се надевам дека ке ви се свигаат новие слики

Отсутен Dzole (LANA)

 • Newbie
 • *
 • Пораки: 45
  • Погледај го Профилот
Одг: LANA (ROTTWEILER)
« Одговори #44 на: 14:32, 31.03.2011 »
Заборавив да казам дека малечките се веке 6 ден стари :D :D :D

 

Photobucket